Амінокислоти є основними будівельними блоками білків, які відіграють ключову роль у функціонуванні організму. Вони містяться в харчових продуктах тваринного і рослинного походження, але не всі амінокислоти виробляються організмом людини. До них відносяться незамінні амінокислоти EAA (Essential Amino Acids), які організм не може синтезувати самостійно, тому вони необхідні в раціоні. У цій статті ми обговоримо найважливішу інформацію про EAA та вкажемо, коли варто приймати добавки, що містять ці сполуки.

Що таке EAA незамінні амінокислоти?

Незамінні амінокислоти EAA – це група з 9 амінокислот, які необхідно надходити з їжею, оскільки людський організм не може виробляти їх сам. Це: лейцин, ізолейцин, валін, лізин, метіонін, фенілаланін, треонін, триптофан і гістидин. Всі ці амінокислоти необхідні для правильного функціонування організму, оскільки вони виконують ряд важливих функцій в організмі.

Вони впливають, серед іншого: на синтез білка, метаболічні процеси, регенерацію м’язів і багато інших біохімічних процесів. З різних причин потреба організму в цих амінокислотах може бути набагато вищою, і тоді варто звернутися до амінокислотних добавок, які призначені для забезпечення організму їх більшою кількістю.

Де знаходяться незамінні амінокислоти EAA?

ЕАА незамінні амінокислоти містяться в продуктах харчування тваринного і рослинного походження. Продукти тваринного походження, такі як м’ясо, риба, яйця, молоко і молочні продукти, багаті ЕАК, і їх споживання дозволяє забезпечити організм усіма незамінними амінокислотами. Продукти рослинного походження, такі як повноцінні рослинні білки, також містять EAA, але в менших кількостях. Тому вегетаріанці та вегани повинні бути обережними, щоб забезпечити свій організм достатньою кількістю білка, щоб задовольнити його потреби в незамінних амінокислотах.

Коли варто використовувати добавки з незамінними амінокислотами EAA?

Добавки з незамінними амінокислотами EAA особливо рекомендуються фізично активним людям, і особливо спортсменам, які хочуть збільшити м’язову масу, поліпшити регенерацію м’язів після тренувань і підвищити працездатність організму. У таких випадках добавки EAA можуть бути корисними, оскільки вони забезпечують організм додатковими амінокислотами, необхідними для побудови та відновлення м’язів. Добавки EAA також можуть допомогти зменшити м’язовий катаболізм, який є процесом розпаду м’язів, який може статися у випадку низького споживання білка або під час тривалих фізичних вправ.

Добавки EAA також можуть використовувати літні люди, які борються з втратою м’язової маси та сили, особливо у випадку нейродегенеративних захворювань. EAA можуть допомогти збільшити синтез м’язового білка та підвищити м’язову силу. Звичайно, це не єдині препарати, які надають такі переваги.

Резюме

Підводячи підсумок, незамінні амінокислоти EAA є важливими сполуками для правильного функціонування організму, особливо для фізично активних людей і спортсменів. Забезпечення організму необхідною кількістю EAA з їжі або харчових добавок може допомогти побудувати та відновити м’язи та підвищити ефективність організму. Тому варто подбати про те, щоб раціон був багатий продуктами, що містять незамінні амінокислоти EAA, або розглянути питання про доповнення, особливо у випадку фізично активних людей і людей похилого віку.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *