Вітамін А — один із жиророзчинних вітамінів (вітаміни ADEK), і насправді це загальна назва групи органічних хімічних сполук — ретиноїдів. Найбільш поширеною формою вітаміну А є т.зв ретинол, тоді як другий, який використовується в багатьох дієтичних добавках, – це бета-каротин, отриманий з каротиноїдів, який насправді є провітаміном А, оскільки він має лише схожі властивості, але іншу структуру тощо.

Каротиноїдна форма швидше засвоюється організмом, тоді як ретинол може зберігатися в печінці і буде використовуватися лише тоді, коли організм потребує вітаміну А. Найпопулярнішим симптомом дефіциту вітаміну А є т.зв. «куряча сліпота». Тому варто ознайомитися з роллю вітаміну А в організмі людини, щоб дізнатися, як він функціонує і чому він такий важливий.

Вітамін А та його значення в життєдіяльності організму людини

Вітамін А є важливою поживною речовиною, яка впливає на багато різних аспектів людського організму. Варто пам’ятати, що певна його кількість необхідна для підтримки здоров’я і загальної нормальної роботи організму. У яких конкретних сферах використовується вітамін А?

  • Найбільший його вплив спостерігається на очах (звідси найпопулярніший симптом «куряча сліпота»);
  • Він впливає на ріст, а також як його регулятор по відношенню до епітеліальних тканин та інших клітин;
  • Має протиракові властивості;
  • Підтримує роботу імунної системи;
  • Відповідає за правильний стан шкіри, нігтів, волосся і загальну роботу клітинних мембран.

Значна роль вітаміну А в загальному функціонуванні організму людини. Все це означає, що в разі його дефіциту, ви повинні почати доповнювати його перевіреною БАДом з офіційної дистрибуції.

Властивості вітаміну А – значення для здоров’я організму

Вітамін А має багато властивостей, корисних для здоров’я організму. Як поживна речовина він впливає на багато важливих процесів в організмі і необхідний, наприклад, для правильного функціонування зору. Однак варто також представити деякі з найпопулярніших властивостей вітаміну А, щоб підкреслити його важливість.

  • Вітамін А має антиоксидантні властивості – було доведено, що каротиноїди ефективні в боротьбі з вільними радикалами, які, серед іншого, відповідають за для окисного стресу, який, у свою чергу, пов’язаний з численними захворюваннями, такими як діабет, хвороби серця, легенів тощо.
  • Протиракові властивості – вітамін А, завдяки своїм властивостям, також знижує ризик розвитку раку. Це пов’язано з тим, що він впливає на контроль росту і розвитку клітин в організмі людини. Однак рак виникає, коли неправильні клітини в організмі людини починають безконтрольно рости і розмножуватися. Хоча зв’язок між раком і нормальним рівнем вітаміну А ще повністю не вивчений, варто пам’ятати про це.
  • Вітамін А зміцнює імунітет – все тому, що вітамін А стимулює імунні реакції організму при різних видах захворювань. Крім того, вітамін А впливає на вироблення в організмі В- і Т-лімфоцитів, які є ключовими в імунній системі людини.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *