Вітамін А — загальна назва багатьох органічних хімічних сполук, які відносять до т.зв ретиноїди. Найбільш поширеною сполукою є ретинол, і група цих сполук також має властивості, подібні до каротиноїдів, які вважаються провітаміном А, але вони не є ідентичними сполуками. Зрештою, другою за популярністю формою вітаміну А є бета-каротин, який є безпечним каротиноїдом. Як і багато інших цінних поживних речовин, вітаміну А може бути як надлишок, так і недолік, який слід контролювати, щоб уникнути багатьох захворювань.

Які симптоми дефіциту вітаміну А?

Вітамін А тісно пов’язаний зі шкірою, волоссям, нігтями, зором тощо. Це означає, що симптоми дефіциту вітаміну А мають бути пов’язані з цими органами. Це вітамін, за рівнем якого в організмі слід особливо стежити вагітним і годуючим жінкам, людям, які працюють за комп’ютером, а також його варто перевіряти в т.зв. недоношені діти.

Крім того, люди, які страждають на муковісцидоз, повинні перевіряти рівень вітаміну А, а також люди, які постійно вживають алкоголь і курять сигарети. Люди, які помітили один із поширених симптомів дефіциту вітаміну А, повинні пройти тестування на вітамін А:

  • “Куряча сліпота”, мабуть, найпопулярніший симптом дефіциту вітаміну А. Простіше кажучи, це проблеми з баченням у темряві. Крім того, дефіцит вітаміну А також може викликати надмірне висихання рогівки та кон’юнктиви ока.
  • Шкірні проблеми – досить широке розуміння. При дефіциті вітаміну А можуть з’явитися вугрі і прищі, надмірне зроговіння епідермісу, потріскана шкіра і висипання і т. д. Цікаво, що варто також стежити за міцністю волосся, чи не випадає воно і т. д. Однак нігті з дефіцитом вітаміну А будуть рости. набагато повільніше і буде характеризуватися підвищеною крихкістю.
  • Знижений імунітет – вітамін А позитивно впливає на імунну систему, тому його дефіцит може збільшити ризик численних інфекцій і захворювань.

Які симптоми надлишку вітаміну А?

Додаючи будь-яку поживну речовину, ви завжди повинні брати до уваги кількість, у якій вона приймається, і пам’ятати, що дуже часто різні типи речовин також надходять з їжею. Надлишки можуть бути такими ж небезпечними, як і недоліки, тому також варто поглянути на деякі з найпопулярніших симптомів надлишку вітаміну А.

  • Проблеми із зором – і в цьому випадку, але не тільки після настання темряви. Надлишок вітаміну А може викликати порушення зору, світлобоязнь та ін.
  • Проблеми з печінкою – вітамін А розщеплюється в печінці, і саме тут він засвоюється організмом. Це означає, що його надмірна кількість може мати на нього негативний вплив. Це може проявлятися в її збільшенні, порушенні її функціонування, жовтизні шкіри і навіть жовтяниці.
  • Зміни шкіри – надлишок вітаміну А також призведе до надмірної сухості епідермісу, свербіння, випадання волосся тощо.

Крім того, варто пам’ятати, що надлишок вітаміну А також призведе до зниження апетиту, болю в суглобах, м’язах і головного болю, зниження рівня кальцію в кістках і т. д. Також є загальні симптоми, такі як нудота з блювотою, гіперактивність, дезорієнтація, дратівливість і т. д. досить поширені.

Щоб уникнути гіпервітамінозу, перед початком прийому добавки завжди варто перевірити рівень даної речовини в крові та проконсультуватися з лікарем, щоб не приймати даний препарат без явної потреби. Крім того, використання різних видів продукції, що надходить з неофіційного обігу, також наражає нас на різні типи умов, зокрема: гіпервітаміноз.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *